PADI jednoznacznie określa wymagania wstępne dopuszczenia do kursów instruktorskich. Proszę o sprawdzenie spełnienia ponizszych wymagań wstępnych i kontakt w przypadku jakichkolwiek wątpliwości. Niejednokrotnie zdaża się, że niespełnienie, któregoś z kryteriów jest możliwe do łatwego uzupełnienia nawet tuż przed planowanycm kursem. Jednakże trzeba wiedzieć o tym z wyprzedzeniem i oboje musimy zaplanować uzupełnienia. Braki formalne, o których dowiem się w dniu rozpoczęcia kursu nie dają możliwosci uzupełnienia przed kursem, co zgodnie ze standardami PADI może uniemożliwić mi dopuszczenie kandydata do rozpoczęcia kursu.

Wymogi formalne

 IDC oraz AI

 1. Jesteś certyfikowany jako PADI Divmeaster lub Assistant Instructor lub jesteś instruktorem innej federacji nurkowej (w przypadku wątpliwości - pytaj)
 2. Ukończyłeś 18 lat.
 3. Przedstawisz zaświadczenie medyczne podpisane przez lekarza, o braku przeciwwskazań do nurkowania, wystawione najpóźniej 12 miesięcy przed rozpoczęciem kursu. (PADI Medical Statement).
 4. Jesteś certyfikowanym nurkiem od co najmniej 6 miesięcy i masz zalogowane minimum 60 nurkowań przed rozpoczęciem kursu;
 5. Zalogować co najmniej 100 nurkowań przed egzaminem instruktorskim;
 6. Przedstawić dowód ukończenia szkolenia z pierwszej pomocy w ciągu ostatnich 24 miesięcy;
 7. Wypełnij zgłoszenie na kurs. Odpowiemy Ci najszybciej, jak się da.
 8. Sprawdź i weź wszystkie swoje certyfikaty od OWD do DM lub AI oraz swój numer PADI. Jeśli któregoś brakuje, skontaktuj się z lokalnym biurem PADI, aby przysłali Ci potwierdzenie kwalifikacji. Dotyczy to również certyfikatów wystawionych przez inne federacje nurkowe.
 9. Jeśli planujesz rozpoczęcie pracy w Azji Południowo – Wschodniej, pamiętaj, aby przenieść swoje członkostwo z lokalnego biura PADI do PADI SEAP z siedzibą w Australii. Skorzystaj z formularza Membership Transfer Form,
 10. Do Tajlandii nie jest wymagana wiza. Pieczątkę uprawniającą do 30 dniowego pobytu otrzymasz bezpłatnie na lotnisku. Jeśli planujesz dłuższy pobyt to musisz mieć wizę lub wyjechać i wrócić do Tajlandii. Wizę turystyczną 60 dniową do Tajlandii najlepiej uzyskać w Ambasadzie. Jeśli planujesz pobyt dłuższy niż 60 dni, możesz albo planować wyjazd 2 dniowy z kraju w celu uzyskania nowej wizy, albo starać się o wizę Non-immigrant B, która pozwala zostać na terytorium kraju przez 90 dni.
 11. Przywieź ze sobą (wszystko możesz też kupić na miejscu) materiały wymagane i rozważ materiałzalecane
 12. Sprawdź swój sprzęt nurkowy – czy jest kompletny i w dobrym stanie.

 

UWAGA !

W przypadku wątpliwości co do wymagań wstepnych prosimy o kontakt z Piotrem z wyprzedzeniem przed kursem. Obowiązkiem kandydata jest posiadanie dowodów spełnienia wymagań wstępnych. 

OWSI

1. Spełnić wszystkie wymagania wstępne kursu IDC
2. Certyfikat Asystenta Instruktora PADI lub stopień instruktorski innej uznanej organizacji nurkowania rekreacyjnego posiadany od conajmniej 6 miesięcy

Oprócz formularza ukończenia kursu PADI IDC lub w szczególnych wypadkach PADI OWSI, musisz mieć ze sobą:

 • Wszystkie certyfikaty nurkowe
 • Certyfikaty EFR lub CPR (pierwsza pomoc przedmedyczna) nie starsze niż 24 miesiące
 • Kserokopie wszelkich certyfikatów z poza PADI
 • Zaświadczenie lekarskie dopuszczające do nurkowania nie starze niż 12 miesięcy – możliwe jest załatwienie tego na miejscu o ile nie przyjedziesz w ostatniej chwili
 • Będziesz potrzebował numerów swoje karty kredytowej aby zapłacić opłatę członkowską. Gotówka nie jest akceptowana. Jeśli nie masz karty kredytowej – skontaktuj się z wyprzedzeniem z Piotrem. Piotr zapłaci za Ciebie swoją kartą a Ty zwrócisz mu opłatę w gotówce.
 • Log book, w którym będziesz mieć zalogowane co najmniej 100 nurkowań przed Egzaminem IE

PADI wymaga znajomości i posiadania na własność szeregu materiałów. Część z nich powinniście otrzymać przy wcześniejszych kursach, o ile były to kursy PADI. Jeśli ich nie macie wymagane jest uzupełnienie. Posiadanie tych materiałów przez kandydatów, jest odpowiedzialnością Course Directora, a także może być sprawadzane w czasie Egzaminu Instruktorskiego IE.

 

PADI wymaga znajomości i posiadania na własność szeregu materiałów. Część z nich powinniście otrzymać przy wcześniejszych kursach, o ile były to kursy PADI. Jeśli ich nie macie wymagane jest uzupełnienie. Posiadanie tych materiałów przez kandydatów, jest odpowiedzialnością Course Directora, a także może być sprawadzane w czasie Egzaminu Instruktorskiego IE.

Wszystkie brakujące materiały możecie zamówić za naszym pośrednictwem z dostawą na całym świecie. Czasami cena z dostawą w Polsce jest inna niż w innych krajach ze względów logistycznych. Możecie dowolnie wybierać co chcecie mieć dostępne, przed kursem w miejscu swojego zamieszkania (zalecamy jak najwięcej) a co potrzebne Wam będzie dopiero w czasie kursu i egzaminu – wówczas lepiej zamówić te materiały wprost do Tajlandii. Bierzcie pod uwagę, że czas oczekiwania wynosi 2-3 tygodnie.

 

Lista materiałów wymaganych i zalecanych budzi czasem wątpliwości. Jak należy ją rozumieć? Lista materiałów wymaganych dostępnych w języku angielskim stanowi wybór tego co musisz umieć i posiadać jako instruktor prowadząc kursy po angielsku. Dodatkowo dostępny jest wykaz materiałów zalecanych. PADI nie dysponuje jednak pełnym kompletem materiałów wymaganych w języku polskim, tak więc nie może wymagać ich posiadania o ile prowadzicie kursy po polsku. W poniższej tabeli jako MATERIAŁY WYMAGANE opisaliśmy te, które są dostępne po polsku a więc formalnie wymagane przez PADI.

 

Nie znaczy to jednak, że materiały z listy niedostępnych po polsku przestają być potrzebne. Możecie używać tłumaczeń skryptów i slajdów zrobionych we własnym zakresie oraz wykładów objaśniających zagadnienia. Niektóre materiały do kursu IDC otrzymacie właśnie w formie tłumaczeń jako że są jeszcze niedostępne po polsku, a jednocześnie naszym zdaniem niezbędne. Pewne materiały trudno jest przetłumaczyć np tabliczki których używa się pod wodą. Tak więc jeśli znacie angielski (lub inny język) chociaż trochę to warto rozważyć użytkowanie gotowych materiałów angielskich na potrzeby przyszłych szkoleń. Częśc z tych materiałów (wymaganych przez PADI do kursów po angielsku ale niedostępne po polsku) nazwaliśmy MATERIAŁAMI REKOMENDOWANYMI PRZEZ PIOTRA.

Nr ref materiały po polsku wymagane do kursów prowadzonych w języku polskim dostawa w Polsce dostawa poza Polską
    cena PLN cena USD
71142 Podręcznik do OWD wraz z tabelą RDP 120 63
70014 Podręcznik AOWD 110 70
70080 Podręcznik Rescue 100 67
70016 Podręcznik EFR 40 53
       
  Podręcznik DM   60
  Workbook DM   35
       
70827 Manual instruktorski 500 180
  Przewodnik nauczania 660 230
  eRDP ML 130 45
71023 OWD Quizy i Egzaminy 30 13
70305 Rescue Egzaminy 20 8
71310 DM Egzaminy 30 13
70150 Podręcznik Instruktora EFR 250 99
71807 EFR P/S Care, Participant Final Exam N/A 8
  Koszty przesyłki   różnie

 

Nr ref materiały po angielsku wymagane do kursów prowadzonych w języku angielskim 
(rekomendowane przez Piotra)
dostawa w Polsce dostawa poza Polską
70090 Divemaster Manual 120 46
60207 Divemaster Slates 100 49
70833 Encyclopaedia of recreational diving CD 230 99
70214 Diving knowledge workbook 70 27
60573 Confined Water Lesson Preparation Slate 45 19
60194 Confined Water Aquatic Cue Cards 130 61
60571 Open Water Lesson Planning Slate 45 19
60202 Open Water Aquatic Cue Cards 100 42
60196 Adventures in Diving Instructor Cue Cards 110 55
60205 Rescue Diver Cue Cards 190 88
60130 Discover Scuba Diving Instructor Cue Card 30 11
60228 Sklill Evaluation Cue Card 50 20
79510 The Best of the Undersea Journal N/A 50
70197 Law and the Diving Professional Book N/A 46
70166 The Business of Diving Book N/A 41
70111 EFR Care for Children Participant Manual N/A 20
71808 EFR Care for Children Participant Exam N/A 8

Uwaga! Materiały PADI z dostawą w Polsce są przeliczane wg kursów Funta GBP - wahania kursów walut mogą powodować zmiany cen. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany cen w także przypadku zmian cen przez PADI lub hurtowników. Przy zamówieniu, każdorazowo potwierdzamy ostateczne ceny do zapłaty.

Tłumaczenia - wersja elektroniczna gratis lub wersja papierowa 300 zł (koszty wydruku i introligatorskie) za komplet:
 
Peak Performance Buyoancy Speciality Instructor Outline
Project AWARE Speciality Instructor Outline
AWARE - Coral Reef Conservation Speciality Instructor Outline
Encyklopedia Nurkowania Rekreacyjnego

Powinieneś używać takiego samego sprzętu, jak Twoi przyszli kursanci. Pamiętaj, że podczas kursu pełnisz trzy role: instruktora, divemastera i kursanta. Musisz mieć odpowiedni do tych ról sprzęt zarówno na basenie jak i wodzie otwartej.

Minimalne wymagania odnośnie sprzętu nurkowego dla kandydatów na instruktorów PADI:

 •  Maska, płetwy, rurka
 •  Kamizelka z inflatorem, zalecamy jacket a nie skrzydło
 •  Automat INT z oktopusem i manometrem, jeśli masz DIN konieczna jest przejściówka DIN/INT 
 •  Pas balastowy 
 •  Odpowiedni skafander – u nas wystarczy 3mm , zwykle shorty, a dla zmarzluchów długa pianka i cienki 1mm kaptur
 •  Zegarek z sekundnikiem 
 •  Głębokościomierz lub komputer 
 •  Kompas analogowy (nie z komputera) 
 •  Jedno narzędzie tnące np. nóż, hak, sekator 
 •  Co najmniej jedną tabliczkę do pisania z ołówkiem i mocowaniem do jacketu 
 •  Tabele nurkowe PADI (niebieskie RDP i elektroniczne eRDP ML) 
 •  Sygnalizator wizualny i dźwiękowy np bojka i gwizdek 
 •  Latarkę jeśli chcesz zostać instruktorem specjalizacji Wrakowej, Nocnej, Głębokiej
 •  Kalkulator do obliczeń (w czasie egzaminu nie wolno używać telefonu komórkowego ani laptopa do tego celu)