Najlepszą lokalizacją na nocleg w trakcie trwania kursu instruktorskiego IDC na Phuket jest rejon Chalong a w drugiej kolejności plaże Kata lub Karon.

Chalong jest tańszy, położony tuż obok portu nurkowego i daje więcej "lokalnych klimatów" ale nie ma bezpośredniego dostępu do plaży z której można pływać.

W ciągu ostatnich lat zbudowano na Phuket sporo małych pensjonatów, w których można przenocować już za cenę 20 - 40 USD za noc za pokój (do pojedynczego lub podwójnego wykorzystania). Część pensjonatów oferuje śniadanie (tosty, dżem, kawa) w cenie noclegu.

Wybierając się na kurs zastanów się i powiedz nam, gdzie chcesz nocować: w bardzo tanim pensjonacie, w troszkę droższym ze śniadaniem, w hotelu, na którego terenie jest też basen i ogród, a może w pięciogwiazdkowym resorcie? Mamy dostępne zakwaterowanie w pełnej gamie jakości i cen. Do rezerwacji hoteli i resortów możesz użyć systemu rezerwacji on-line poniżej, lub poprosić nas o pośrednictwo. Usługę rezerwacji hotelu oferujemy bezpłatnie - do cen noclegów nie doliczamy żadnej prowizji.

Piotr prowadzi szkolenia na Phuket w Tajlandii, w jednym z najbardziej turystycznych miejsc Azji południowo wschodniej. Phuket oferuje jedne z najlepszych nurkowisk na świecie, tak więc jest to dobre pole do szkoleń i czerpania przyjemności z nurkowania. Piotr prowadzi kursy IDC w Centrum Kariery Instruktorów PADI 5*  CDC Sea Fun Divers, zlokalizowanym na terenie hotelu Le Meridien Beach Resort w Karon Noi. Piotr współpracuje z Sea Fun Divers od roku 2006.

Mając bazy w jednych z najlepszych hoteli na wyspie - Le Meridien i Kata Thani, przewyższamy jakością zaplecza szkoleniowego inne centra. Dwie lokalizacje w dużych resortach, zatrudniające razem kilkudziesięciu instruktorów, obsługujące wielojęzyczną klientelę z całego świata. Te centra nurkowe są podobne do innych największych i najnowocześniejszych na świecie, tak więc trafisz w środek zespołu pracującego z wymagającymi klientami w pięciogwiazdkowych ośrodkach. Nauka w najlepszych i najbardziej wymagających miejscach daje zawsze korzyść w postaci dobrej perspektywy tego, co można osiągnąć i jak to się robi, nawet jeśli planujecie docelowo swoją pracę w maleńkim centrum nurkowym na końcu świata.

Sea Fun Divers ma w dyspozycji wiele sal szkoleniowych w każdym z resortów. Sale są klimatyzowane i mogą pomieścić komfortowo co najmniej 20 kursantów jednocześnie.

Mamy do dyspozycji dużą przestrzeń do przechowywania sprzętu, butle są napełniane na miejscu powietrzem i nitroxem uzyskiwanym z powietrza przez zagęszczanie na sitach molekularnych. Sea Fun Divers posiada cztery nowoczesne, wysokowydajne kompresory Bauera. Baseny do dyspozycji kandydatów IDC i innych kursantów nurkowania są ogromne, ten w którym zwykle się uczymy ma 60 x 40m.  

Prywatne plaże są oddalone o kilka metrów od drzwi centrów nurkowych, a krótki odcinek płynięcia po powierzchni prowadzi wprost nad granicę rafy koralowej. Warunki na morzu są zwykle spokojne przez większą część roku nawet w porze deszczowej, co powoduje, że te zatoki są idealnymi miejscami szkoleniowymi. W dniach kiedy są duże fale, po prostu używamy naszej łodzi nurkowej i płyniemy do osłoniętej zatoki na jednej z okolicznych wysp.

 

 

Naszą misją jest rozwój Twoich umiejętności nurkowych do stopnia instruktorskiego włącznie, w przyjemny i niestresujący sposób. Zobaczysz, że profesjonalizm, koleżeństwo i pomoc naszych instruktorów spowoduje, że będziesz dobrze wspominał nasze szkolenia, a program IDC uznasz jako jedno z najbardziej wartościowych doświadczeń w życiu.

Nauczymy Cię jak uczyć nurkowania zgodnie ze standardami PADI. Poznasz całą gamę sposobów jak uczyć efektywnie na różnych poziomach. Objaśnimy Ci techniki wypracowywane przez innych instruktorów latami. Pokażemy Ci nie tylko jak uczyć od programu Intro DSD do Divemastera ale także jak reklamować i sprzedawać te kursy, tak abyś osiągał finansowy sukces, a nakłady na IDC szybko Ci się zwróciły.

CDC Sea Fun Divers jest jednym z najbardziej doświadczonych Centrów Rozwoju Kariery na świecie; chętnie dzielimy się w nim wiedzą z Wami.

Poznaj 7 powodów, dla których jesteśmy lepsi od konkurencji !

1. Zależy nam na Waszym osobistym sukcesie, dostosowujemy naszą strategię nauczania dla osiągnięcia tego celu. Nasz zespół interesuje się Tobą. Mamy dla Ciebie czas, spędzisz go nie tylko z jednym oceniającym trenerem. Przetestujemy Twój sposób nauczania zanim zaczniesz uczyć prawdziwych kursantów. Staniesz się wśród nas pozytywnie zmotywowanym, dobrze wyszkolonym instruktorem, a ponadto zdobędziesz przyjaciół z wielu krajów, co pomoże Ci w przyszłej pracy którą kochasz.

2. Nauczanie w realnym świecie. Nie uczymy tylko jak zdać Egzamin Instruktorski (IE) ale także jak przetrwać w dzisiejszym konkurencyjnym świecie przemysłu nurkowego.

3. Pełny dziewięciodniowy program. Od wprowadzenia w 1991 programu IDC na Phuket, program IDC prowadzony w Sea Fun Divers był przeprojektowywany dla osiągnięcia jak najwyższej efektywności i zadowolenia kandydatów. Uczymy w zrelaksowany sposób, budując wasze doświadczenia w pozytywnej i wolnej od stresów atmosferze. Typowy dzień szkolenia zaczyna się o 9:00 i trwa do ok 17:00 dając mnóstwo czasu na naukę, konakty towarzyskie, relaks i przyswajanie wiedzy.

4. Bardzo dobre warunki. Zaplecze szkoleniowe, którego używamy umożliwia efektywną i łatwą naukę bez tracenia czasu na transfery między salą wykładową, basenem i wodami otwartymi. W CDC Sea Fun Divers mamy to wszystko na miejscu, - plażę, wielki basen i dużo miejsca w salach wykładowych. Jeśli morze nie jest dostatecznie spokojne by wchodzić z plaży, mamy do dyspozycji swoją łódź, która zabierze nas do spokojnej zatoki jednej z pobliskich wysp. Egzamin Instruktorski PADI IE jest przeprowadzany nieopodal co miesiąc. Trudno znaleźć lepszą lokalizację dla kursu IDC gdziekolwiek na świecie.

5. Nowy program IDC - Zawsze uczymy najnowszych dostępnych wersji programów, używając najnowszych technik. Piotr sam tłumaczy wiele niedostępnych jeszcze po polsku materiałów. Używamy dużych paneli LCD, laptopów i czytelnych prezentacji, abys łatwo mógł dostrzec istotne elementy szkolenia. Filmy ze scenkami ze szkoleń na żywo pozwolą Ci zoabserwować przykłady dobrych i złych praktyk.

6. Nauczanie eksperckie. Pięciu naszych Course Directorów, i wspomagający Staff Instruktorzy posiadają bardzo bogatą wiedzę. Cały nasz zespół uczestniczy nie tylko w prowadzeniu kursów instruktorskich, ale wszystkich poziomów kursów rekreacyjnych i profesjonalnych, co powoduje, że jesteśmy codziennie blisko problemów typowego kursanta. Te doświadczenia w połączeniu z wielojęzykowymi i wielokulturowymi szkoleniami powoduje, że to właśnie nasz zespół jest prawdopodobnie jednym z najlepszych zespołów szkoleniowych PADI na świecie. Współpracujący ściśle zespół pięciu Course Directorów daje możliwość, że będziesz oceniany na basenach i wodach otwartych przez więcej niż jednego specjalistę. Uwagi różnych osób, z różnego kąta widzenia dają Ci więcej zwrotnych komentarzy i czynią kurs bardziej wartościowym niż prowadzone przez tylko jednego trenera. Mentorem zespołu jest Bent Posejpal, uważany za jedego z najbardziej doświadczonych i poważanych Course Directorów na świecie. Uczymy po polsku, rosyjsku, angielsku, w językach skandynawskich, francusku, niemiecku, japońsku, koreańsku w tym samym czasie.

7. Serwis zatrudnienia. Mamy doskonałe relacje z centrami nurkowymi w Tajlandii i Azji południowo wschodniej. Zrobimy co w naszej mocy by pomóc Wam w znalezieniu pracy. Większość naszych absolwentów, szukających pracy, znalazła ją z naszą pomocą.

Piotr Paulo jest Polakiem na stałe mieszkającym w Tajlandii na wyspie Phuket, gdzie przeprowadził się w 2006 roku. Założył tu razem z Małgosią, pierwsze i póki co, jedyne Polskie Centrum Nurkowe w Tajlandii


Odkąd pierwszy raz wszedł pod wodę, wiedział, że nurkowanie stanie się pasją jego życia. Pomimo, że początki były trudne, wraz z intensywnymi szkoleniami, coraz bardziej marzył, aby tak zmienić swoje życie, żeby móc wyłącznie nurkować. W myśl zasady "znajdź pracę, którą kochasz, a dodasz 5 dni do każdego tygodnia" Piotrek postanowi wyjechać z Polski gdzieś, gdzie będzie już zawsze ciepło, pod wodą rafa koralowa, rekiny, manty i skaliste pejzaże - gdzieś gdzie da się pracować i nurkować jednocześnie.


Piotr, od dziecka związany z sportami wodnymi, został przewodnikiem kajakarstwa i instruktorem żeglarstwa na studiach. W 2005 roku zdał egzamin instruktorski PADI IE w Polsce. Zakochany w nurkowaniu (z wzajemnością) szybko zdobywał doświadczenie, praktycznie od certyfikacji pracując jako pełnoetatowy instruktor. Przed przyjazdem na Phuket, Piotr był już doświadczonym instuktorem, szkolonym w Polsce przez najlepszych - Macieja Curzydło i Witka Śmiłowskiego a potem w Tajlandii przez Benta Posejpala. Odkąd stał się instruktorem PADI, wyszkolił wielu nurków na wszystkich poziomach edukacji. Doświadczenie zdobywał pracując i współpracując z centrami nurkowymi w Polsce, Sharm el Sheik, na Koh Samui, Sipadanie, Filipinach, Bali i na Phuket, a ostatecznie prowadząc z Małgosią własne centrum Asiandivers i jednoczesnie współpracując z CDC Sea Fun Divers jako Staff Instruktor, a obecnie Course Director.

W 2009 roku został zakwalifikowany na kurs Course Directorów w Kota Kinabalu (Borneo) i po pomyślnym zdaniu egzaminów zdobył, jako czwarty Polak, ten prestiżowy tytuł, uprawniający go do prowadzenia szkoleń na poziomie instruktorskim. Piotr prowadzi szkolenia po polsku i rosyjsku.

Lubi stawiać sobie i innym wymierne cele do realizacji. Głównym celem zawodowym Piotra na najbliższe 10 lat jest popularyzacja azjatyckiego rynku nurkowego wśród Polaków i pomoc rodakom przy powstawaniu polskiego zaplecza profesjonalistów nurkowych w Azji Południowo Wschodniej. (Wykorzystajcie tą informację i oczekujcie od Piotra pomocy)

Przed rozpoczęciem kariery nurkowej pracował jako project manager w sektorze teleinformatycznym i zarządzania jakością. Posiada bogate doświadczenie jako szkoleniowiec i trener nie tylko w nurkowaniu. W 2004 roku uzyskał tytuł MBA w oddziale Oxfordzkiej Szkoły Biznesu. Jest ojcem czworga chłopców, dorosłych Łukasza i Michała, oraz Julka i Adasia urodzonych w Tajlandii.

Piotr uwielbia podróżować i odkrywać miejsca położone na końcu świata, chętnie w górach lub w dżungli, mało turystyczne, trudno dostepne i najchętniej prymitywne. Lubi włóczyć się sam z plecakiem po niekończącej się Azji, albo organizować i prowadzić komercyjne wyprawy nurkowe w Azji. Wszelkie wyjazdy muszą się jednak łączyć z nurkowaniem, gdyż ono pozostaje wciąż największą pasją jego życia.