Instruktor Specjalizacji PADI może uczyć nie tylko głównych programów nurkowych, jak Open Water Diver, Advanced OWD, Rescue i Divemaster, ale również przeprowadzać kursy specjalizacji PADI. Specjalizacje służą nurkom w rozwijaniu ich umiejętności w ciekawych obszarach. Najbardziej popularne w Azji specjalizacje to: Nitrox, Głęboka, Wrakowa, Fotografia, Nocne, Perfekcyjna Pływalność  i inne. Będąc Instruktorem Specjalizacji rozszerzasz swoją ofertę szkoleniową. W czasie kursu specjalizacji instruktorskiej z Piotrem nauczysz się wielu technik szkoleniowych przydatnych także w nauczaniu AOWD i w innych programach.

PADI oferuje duży wybór programów specjalizacji nurkowych, których możesz uczyć jako certyfikowany instruktor. Każdy z programów ma opracowane materiały dla studenta i instruktora. Jako dodatek do specjalizacji standardowych, możesz, jeśli masz stopień co najmniej PADI Assistant Instructor[1], opracować i zgłosić do PADI swoją własną specjalizację. Po akceptacji przez PADI będziesz mógł jej uczyć i certyfikować studentów.

Podczas kursów na Instruktora Specjalizacji PADI zdobędziesz wiedzę i umiejętności dotyczące technik szkolenia, sprzedaży oraz standardów dotyczących danego programu.

W czasie tych kursów nauczysz się jak rozwiązywać rzeczywiste problemy kursantów i sprawować kontrolę w realnym środowisku


[1] Asystent instruktora może aplikować do PADI o certyfikację specjalizacji niezwiązanych bezpośrednio z nurkowaniem (np. AWARE)

Aby zostać instruktorem PADI EFR, musisz ukończyć kurs i pomyślnie zdać egzamin końcowy. Jako instruktor EFR (EFRI) możesz prowadzić kursy pierwszej pomocy przedmedycznej EFR zarówno dla nurków jak i osób nienurkujących. Zdobędziesz też doświadczenie udzielania pierwszej pomocy dzieciom.


Aktualnie obowiązujące standardy PADI wymagają aby nowo-certyfikowani instruktorzy nurkowania zostali instruktorami EFR przed uzyskaniem tzw statusu nauczycielskiego, czyli prawa do nauczania. Nie posiadając certyfikatu Instruktora EFR (EFRI) można jednak przystępować zarówno do kursu IDC jak i do Egzaminu Instruktorskiego PADI IE a kurs EFRI odbyć niezależnie.


Aby zakwalifikować się i odbyć kurs Instruktora EFR musisz ukończyć wcześniej kurs EFR jako uczestnik. Po zakończeniu kursu należy złożyć aplikację w lokalnym biurze PADI. Aplikacja powinna być podpisana przez prowadzącego kurs EFR Instructor Trainera, wraz z dołączonym zdjęciem kandydata i dowodem uiszczenia opłaty przez kandydata.

Program PADI IDC Staff Instructor jest przeznaczony dla instruktorów MSDT i dostarcza dodatkowego szkolenia z zakresu prowadzenia kursów instruktorskich IDC; rozwija umiejętności i możliwości trenera nurkowego. Podczas samodzielnej nauki, wykładów i oceny umiejętności nurkowych nauczysz się, jak szkolić Asystentów Instruktora oraz jak asystować przy kursach IDC. Jest to bardzo wartościowy kurs, w którym będziesz brał udział jeszcze raz w całym programie IDC ale już bez egzaminu - to pozwala na odswierzenie spojrzenia instruktora na standardy i wymianę doświadczeń z Course Directorem.

Jako PADI IDC Staff Instruktor będziesz mógł:

 1. Szkolić i certyfikować Asystentów Instruktora PADI;
 2. Prowadzić niektóre zajęcia/szkolenia podczas kursu IDC, bezpośrednio nadzorowany przez Course Directora PADI;
 3. Oceniać i doradzać kandydatom na instruktorów PADI, podczas kursów IDC, AI, OWSI.
 4. Asystować podczas kursów na instruktorów specjalizacji;

Aby zakwalifikować się na kurs PADI IDC Staff Instructor musisz posiadać stopień instruktorski MSDT (Master Scuba Diver Trainer).

Po pomyślnym zakończeniu kursu IDC Staff Instructor otrzymasz certyfikat PADI oraz dyplom potwierdzający Twoje kwalifikacje.

Wszyscy instruktorzy zdają sobie sprawę z wagi i znaczenia tlenu podczas sytuacji awaryjnej. Czy nie chciałbyś móc zaoferować swoim kursantom szkolenia z używania zestawów tlenowych?

Jeśli chciałbyś zostać instruktorem MSDT, musisz być instruktorem PADI, który uczy co najmniej 5 specjalizacji. Ten zestaw kwalifikacji pozwala Ci uczyć i certyfikować na stopień Master Scuba Diver. 


Prowadzony przez Piotra kurs przygotowawczy do MSDT jest wyjątkowo cenny i wymagający. Nie będziesz miał lekko zdając sobie sprawę jakie konsekwencje ma Twoje postępowanie na bezpieczeństwo kursantów. Piotr wcieli się w rolę "kursanta z problemami" i odegra różne scenki z życia wzięte, abyś mógł zetknąć się z realnie występującymi poważnymi problemami kursantów, które mogą stanowić zagrożenie zarówno dla kursantów jak i instruktora. Na życzenie chętnie damy Ci kontakt do absolwentów tego programu aby mogli opowiedzieć Wam swoje wrażenia z kursu, oraz co wynieśli po spotkaniu z "Kursantem Piotrem"


Aby aplikować na stopień Master Scuba Diver Trainer powinieneś:

 1. Być instruktorem PADI OWSI o odnowionym statusie członkowskim;
 2. Być instruktorem 5 lub więcej specjalizacji PADI; (Specjalizacje Doskonała Pływalność oraz Project AWARE nie wliczają się do 5 wymaganych)
 3. Certyfikować co najmniej 25 nurków (od Scuba Diver wzwyż).

Aby otrzymać tytuł MSDT, należy złożyć stosowną aplikację do lokalnego biura PADI, dołączyć fotografie i opłatę. Po zaakceptowaniu, PADI przyśle Ci dyplom i certyfikat MSDT.

Nie martw się jeśli jesteś instruktorem nurkowania w innej organizacji. Możesz odpowiedzieć na wysoki popyt na rynku, łatwo przekwalifikować się i zostać instruktorem PADI Open Water Scuba Instructor. Wystarczy że będziesz uczestniczył w drugiej części Kursu Instruktorskiego IDC, która nazywa się OWSI i zdajasz pomyślnie Egzamin Instruktorski PADI IE

Certyfikaty nurkowe wydawane przez inne organizacje, są uznawane przez PADI na podstawie wzajemnych umów. Jeśli zamierzasz kontynuować edukację w PADI i posiadasz certyfikat innej organizacji, sprawdź poniższą listę:

 

Certyfikaty BSAC

· Ocean Diver/Club Diver mogą aplikować na PADI AOW

· Sport Diver może aplikować na PADI AOW

· Sport Diver z min. 20 nurkowaniami może aplikować na PADI Rescue Diver

· DIVE LEADER może aplikować na PADI Divemaster

· Advanced Diver może aplikować na PADI DM lub Asystenta Instuktora

· Club Instructor może aplikować na PADI OWSI

· Open Water Instructor może aplikować na PADI OWSI

· Advanced Instructor może aplikować na PADI OWSI.

 

Certyfikaty CMAS

· CMAS 1 Gwiazdka może aplikować na PADI Advanced Open Water

· CMAS 2 Gwiazdki (z potwierdzeniem nurkowania w nocy i nawigacyjnego) może aplikować na PADI  Divemaster

· CMAS 3 Gwiazdki może aplikować na PADI Asystent Instruktora

· CMAS Instuktor1 Gwiazdka może aplikować na PADI OWSI

· CMAS Instruktor 2 Gwiazdki może aplikować na PADI OWSI

 

Certyfikaty SSI

· SSI OW = OWD może aplikować na AOW

· SSI AOW = AOWD może aplikować na Rescue

· SSI Stress & Rescue Techniques = Rescue może aplikować na DM po zaliczeniu umiejętności ratowniczych;

· SSI Master Diver = Rescue/MSD może aplikować na DM, po zaliczeniu umiejętności ratowniczych;

· SSI First Aid & CPR = EFR (kurs ukończony w ciągu ostatnich 24 miesięcy)

· SSI Dive Con = DM może aplikować na PADI OWSI

 

Twojej organizacji certyfikującej nie ma na liście? Skontaktuj się z Piotrem aby uzyskać stosowne wyjaśnienie.

Zaprojektowany jest dla nurków, którzy chcą zostać przewodnikami grup albo w kolejnym kroku instruktorami nurkowania. Program PADI Divemaster jest pierwszym krokiem szkolenia profesjonalistów nurkowych PADI, dlatego umieściliśmy go w sekcji kursów instruktorskich. Cena kursu nie zawiera wymaganych materiałów, które są dodatkowo płatne.


Będąc Divemasterem PADI :

1. Masz wysoki poziom umiejętności nurkowych.

2. Znasz zagadnienia teorii nurkowania na poziomie instruktorskim.

3. Odbyłeś specjalistyczne szkolenie jak asystować instruktorowi w trakcie szkoleń.

4. Zachowujesz się w odpowiedzialny sposób, dając dobry przykład dla innych nurków.

Dla wielu przyszłych instruktorów PADI, szkolenie na stopień divemastera jest pierwszym krokiem w kierunku profesjonalnego nurkowania. Szkolenie i doświadczenie zdobywanie w czasie programu PADI Divemaster, pomaga wyszlifować umiejętności nurkowe i rozpoczyna naukę profesjonalnego podejścia szkolenia nurków

Jak się pewnie domyślasz, wielu Divemasterów PADI zostaje instruktorami. Doświadczenie i wiedza zdobyte jako Divemaster pomagają stać się w przyszłości lepszym nauczycielem nurkowania.

Jako Divemaster PADI będziesz mógł:

1. Organizować, przeprowadzać i nadzorować nurkowania rekreacyjne zarówno z brzegu jak i z łodzi.

2. Asystować instruktorowi PADI podczas prowadzenia kursów nurkowania.

 

Aby móc zakwalifikować się do kursu Divemaster PADI musisz:

1. Być certyfikowany jako PADI Advanced Open Water Diver AOWD (albo certyfikat równoważny z innej federacji nurkowej).

2. Być certyfikowany jako PADI Rescue Diver (albo certyfikat równoważny z innej federacji nurkowej).

3. Zalogować co najmniej 40 nurkowań w wodach otwartych przed rozpoczęciem kursu i 60 nurkowań przed złożeniem aplikacji divemasterskiej. Uwaga! W naszym centrum nie przyjmujemy na kurs osób które nie posiadają co najmniej 60 nurkowań lub nie mają zaplanowanych dostatecznej ilości nurkowań w czasie płatnych kursów i płatnych nurkowań z nami. Nie oferujemy kandydatom "nurkowań za darmo" ani "nurkowań do odpracowania" Dla kandydatów którzy mają mało nurkowań oferujemy rabaty na pakiety wielu nurkowań pod warunkiem komunikatywnego porozumiewania się w języku angielskim - zrozumienie briefingu na łodzi.

4. Mieć ukończone 18 lat.

5. Być w dobrej kondycji fizycznej i dostarczyć zaświadczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do nurkowania na formularzu medycznym PADI

6. Mieć kończone szkolenie EFR w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub odbyć szkolenie u nas przed kursem.


Kurs Divemaster PADI składa się z następujących elementów:

 1. Umiejętności pływackie i nurkowe:

- Ocena umiejętności pływackich i ćwiczenia wydolnościowe na czas
 Ocena umiejętności nurkowych.
- Ocena umiejętności ratowniczych

2. Sesje teoretyczne obejmują zagadnienia takie jak m.in:

 • Fizyka nurkowania
 •  Fizjologia nurkowania
 •  Sprzęt nurkowy
 • Teoria dekompresji 
 • Asystowanie przy szkoleniach
 • Nadzór na certyfikowanymi nurkami
 • Programy prowadzone przez Divemastera
 • Zarządzanie ryzykiem
 • Twoja kariera nurkowa

3. Sesje praktyczne

Sesje praktyczne zawierają zestaw aktywności, które jako Divemaster musisz poznać. Będziesz asystował przy kursach podstawowych, zaawansowanych i specjalizacyjnych. Będziesz uczył się jak planować, organizować i przeprowadzać nurkowanie z plaży, łodzi, na basenie, a także sporządzać mapy nurkowisk i organizować akcje ratunkowe. Będziesz brał udział w scenariusza ch nurkowań głębokich, poszukiwawczych i nocnych. Wszystkie zajęcia praktyczne będziesz odbywał w 5* centrum nurkowym. W zależności od Twojej znajomości języków, poznasz wielu instruktorów i ich specyficzne zasady pracy. Da Ci to dobre przygotowanie do roli Divmastera. W ramach sesji praktycznych, pod okiem instruktora, nauczysz się przeprowadzać programy PADI oraz opiekować się certyfikowanymi nurkami - jako podwodny przewodnik i doradca.

Kwalifikacje Divemastera PADI:

1. Pomoc instruktorowi jako certyfikowany asystent.

2. Nadzorowanie niecertyfikowanych nurków podczas niektórych programów PADI (np. DSD).

3. Nadzorować aktywność nurkową, związaną z kursami lub nie, poprzez planowanie, organizowanie i prowadzenie nurkowań.

4. Nauczanie i certyfikowanie nurków w programie PADI Skin Diver.

5. Przeprowadzanie programu PADI Scuba Review dla certyfikowanych nurków.

6. Aplikowanie na kurs instruktora PADI.

 

Po zakończeniu kursu Divemaster i spełnieniu wszystkich wymagań certyfikacyjnych, otrzymasz certyfikat oraz dyplom potwierdzający Twoje uprawnienia. Staniesz się członkiem PADI ze wszystkimi korzyściami wynikającymi z członkostwa, m.in. dostępu do zakupu profesjonalnego ubezpieczenia nurkowego.

Tajlandia jest jednym z najprężniej działających na świecie krajów prowadzących szkolenia nurkowe. Centra kariery nurkowej wyszkoliły tutaj tysiące instruktorów – wielokrotnie więcej niż w Polsce, Rosji i całej Europie razem wzietych. Mamy świetne wzorce i doświadczenie. Znamy sposoby jak przyczynić się do Waszego sukcesu zarówno w czasie Egzaminu Instruktorskiego, jak też do osiągnięć w prowadzonych przez Was w przyszłości szkoleniach i karierze Instruktora Nurkowania PADI

 


Kurs Instruktorski składa się formalnie z dwóch części: 1) Kursu Asystenta Instruktora AI oraz 2) kursu OWSI przeznaczonego dla Asystentów Instruktora PADI, Instruktorów innych federacji chcących rozpocząć szkolenie w systemie PADI, oraz dla tych którzy ukończyli część AI w czasie programu IDC.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi standardami PADI aby móc uczyć jako nowo-certyfikowany instruktor nurkowania PADI musisz być jednocześnie instruktorem EFR. Szkolenie EFRI nie jest zawarte w naszych programach IDC, natomiast w czasie trwania IDC mamy pod dostatkiem czasu w którym można odbyć kurs EFRI. Robimy tak dlatego, że część osób przyjeżdżając na program IDC jest już Instruktorami EFR, a część będzie podejmowała ten kurs po pozytywnym zdaniu Egzaminu Instruktorskiego.


W czasie naszego IDC oczywiście zdobędziecie doświadczenie jak uczyć w Sali wykładowej, basenie i na wodach otwartych. Dowiecie się o skutecznej promocji i sprzedaży swoich kursów. Ponadto, co nie mniej ważne, oferujemy Wam unikalne wielokulturowe i wielonarodowe kontakty w czasie prowadzonego przez nas szkolenia. W Centrum Kariery Nurkowej CDC Sea Fun Divers będziecie mieli okazje poznania innych Course Directorów prowadzących w tym samym czasie programy IDC w różnych językach, oraz poznania wielu przyszłych instruktorów. Takie koleżeńskie kontakty na całym świecie z pewnością ułatwią Wam przyszłą karierę i podróże nurkowe. Dzięki personalnym kontaktom, sprawdzonym standardom, i zdobytym doświadczeniom ugruntujecie swoją pozycję jako liderzy nurkowi i obywatele świata zarazem.

Nasze kursy IDC są jedynymi w Azji prowadzonymi również po Polsku i Rosyjsku. Specyficzne i obszerne zagadnienia łatwiej jest zrozumieć w ojczystym języku, a kurs z rodakami daje wiele okazji do żartów i miłej, luźnej atmosfery. Nie bez znaczenia jest także to, że ceny naszych kursów zawierają już tłumaczenia materiałów niedostępnych po Polsku w PADI, oraz że w naszej bibliotece znajdziecie wszystkie oryginalne materiały wydane przez PADI w wielu językach. Chcemy byście wynieśli z kursu jak najwięcej i osiągali sukcesy na całym świecie budując jak najlepszą opinię o Polskich Instruktorach Nurkowania. Dla naszych absolwentów oferujemy pomoc w znalezieniu pracy w Azji.


Aby zakwalifikować się do kursu powinieneś:

1. Być certyfikowany jako PADI Divmeaster DM lub Asystent Instruktora AI lub być instruktorem lub w niektórych przypadkach DM innej federacji nurkowej.

2. Ukończyć 18 lat.

3. Przedstawić zaświadczenie medyczne podpisane przez lekarza, o braku przeciwwskazań do nurkowania, wystawione najpóźniej 12 miesięcy przed rozpoczęciem kursu. (PADI Medical Statement).

4. Być certyfikowanym nurkiem od co najmniej 6 miesięcy i zalogować minimum 60 nurkowań przed rozpoczęciem kursu; oraz zalogować co najmniej 100 nurkowań przed egzaminem instruktorskim;

5. Przedstawić dowód ukończenia szkolenia z pierwszej pomocy w ciągu ostatnich 24 miesięcy;

Podczas kursu nauczysz się wszystkiego na temat sposobu nauczania, standardów, procedur obowiązujących podczas kursów nurkowania, a także prowadzenia skutecznych wykładów, ćwiczeń w wodach basenopodobnych i wodach otwartych oraz innych zagadnień związanych z nurkowaniem. Możesz posiąść tę wiedzę i umiejętności podczas dwóch rodzajów programów: PADI IDC oraz PADI OWSI.

PADI OWSI jest opcją dostępną jedynie dla aystentów instruktora PADI i instruktorów innych federacji, którzy pragną stać się instruktorami nurkowania w systemie PADI.

Po zakończeniu kursu instruktorskiego (IDC lub OWSI) możesz przystąpić i zdać egzamin instruktorski (IE) organizowany przez PADI SEAP. Będziesz oceniany na kilku polach: z wiedzy teoretycznej, prowadzenia wykładów, prowadzenia zajęć w wodach basenopodobnych i wodach otwartych oraz ogólnych umiejętności nurkowych i profesjonalizmu.

Jako instruktor PADI Open Water Scuba Instructor możesz prowadzić wszystkie programy i Kursy PADI od Open Water Diver do Divemaster. W poprzednich latach, musiałeś mieć osobne kwalifikacje instruktora EFR aby uczyć tego kursu. Obecnie jest to wymagany element szkolenia, zanim uzyskasz status nauczycielski jako instruktor PADI. Masz jednak prawo odbyć tylko szkolenie IDC uprawniające do zdawania Egzaminu Instruktorskiego, a szkolenie EFRI odbyć w innym, dogodnym terminie i lokalizacji.

Po zakończeniu kursu IDC lub OWSI i zdaniu egzaminu IE otrzymasz certyfikat oraz dyplom potwierdzający Twoje uprawnienia. Jako członek PADI będziesz miał dostęp do wszelkich korzyści z tym związanych m.in. dostępu do zakupu profesjonalnego ubezpieczenia nurkowego.


W cenę IDC wliczono:

• Kurs Instruktora Nitroxowego (materiały i opłaty płatne we własnym zakresie)

• Gwarancję zdania Egzaminu Instruktorskiego – w przypadku niezdania opłacimy Twój następny kurs i egzamin - szczegółowe warunki umowy podajemy zainteresowanym mailem.

• Rabaty na wszystkie materiały PADI, nurkowania, safari itp

• Serwis poszukiwania pracy w krajach tropikalnych – opierając się na osobistych kontaktach pomagamy absolwentom w umówieniu spotkań w sprawie pracy.

• Dostęp do internetu bezprzewodowego w salach szkoleniowych

• Orientację w programach National Geographic i eRDP

• Wypożyczenie sprzętu na czas IDC i IE w specjalnej cenie po wcześniejszej rezerwacji

• Dostęp do kompletnej, aktualnej biblioteki PADI

• Wszelkie transfery na zajęcia i egzamin z hotelu i z powrotem z wybranych lokalizacji na wyspie - zanim zarezerwujesz hotel skontaktuj się z nami w tej sprawie.

• Wsparcie w czasie Egzaminu Instruktorskiego – Nie, nie zdamy egzaminu za Ciebie. Ale nasz zespół będzie cały czas dostępny aby pomóc z logistyką, transportem, butlami, balastem i co najważniejsze wsparciem moralnym kandydatów !

Program IDC jest prowadzony w Centrum Rozwoju Kariery PADI 5 Star Career Development Center CDC Sea Fun Divers na Phuket.

Na czas Egzaminu Instruktorskiego PADI zapewniamy polskiego tłumacza bez dodatkowych opłat