no future

Zostałeś instruktorem i co dalej? Nie trzeba być psychologiem pracy, aby na dowolnym nurkowisku dostrzec, że rynek pracy dla instruktorów zaczyna się nasycać. Już nie wystarczy posiadanie certyfikatu instruktorskiego, aby utrzymać się na rynku. W naszym centrum, w sezonie otrzymujemy niemal codziennie podania o pracę. Tylko nieliczne centra nurkowe chcą i jednocześnie są w stanie pomóc swoim absolwentom w znalezieniu pracy.
Mamy możliwości, kontakty i przygotowanie biznesowe, aby podpowiedzieć Ci skutecznie jak będąc w pełni przygotowanym do prowadzenia kursów otrzymać wymarzoną pracę.

 https://www.youtube.com/watch?v=w2zrRBy0-7U

Praca dla Instruktorów Nurkowania w Azji

Co roku pojawia się coraz więcej publikacji opisujących niezwykłe zróżnicowanie życia podwodnego w Azji Południowo Wschodniej. Są cztery generalne przyczyny tej fascynacji. Po pierwsze nowe nurkowiska takie jak płycizny Burma Banks, archipelag Mergui, wyspy Andamańskie, a także Sipadan, Palau Weh, wyspy na morzu Banda, Papua, Celebes i wiele innych stają się coraz bardziej dostępne dla turystów. Dzieje się tak za sprawą prawodawstwa Birmy i Indii, które dopiero niedawno zdecydowały się udostępnić tereny będące uprzednio w jurysdykcji wojska dla potrzeb nurków. Po drugie pojawiły się tanie przeloty po Azji, także do miejsc wcześniej trudno dostępnych lub dostępnych tylko dla bogatszych klientów, głównie za sprawą lokalnego giganta tanich przelotów – Air Asia. Po trzecie nastąpił znaczny rozwój infrastruktury nurkowej, pojawia się coraz więcej centrów nurkowych, a lokalne prawodawstwo umożliwia otwieranie biznesu nurkowego obcokrajowcom. Pomimo, że Polskie i Rosyjskie centra nurkowe pojawiają się wciąż jeszcze zdecydowanie wolniej niż z innych krajów, to głównie dzięki konkurencji wzrasta jakość oferowanych usług na całym rynku nurkowym Azji Południowo – Wschodniej.. Łodzie zwykle spełniają standardy bezpieczeństwa w większym stopniu niż ma to miejsce w Afryce i Ameryce Pd, a wyszkolenie personelu i niszowe specjalizacje pozwalają zaspokoić najbardziej wyszukane zachcianki nurków

Rynek pracy dla profesjonalistów nurkowych rozwija się dynamicznie, a zwłaszcza w Azji. Lata dziewięćdziesiąte przyniosły przełom w ilości certyfikacji nurków rekreacyjnych w zachodnim świecie. Teraz, z dziesięcioletnim opóźnieniem nie mniejszy progres obserwowany jest na rynkach europy wschodniej. Dla Skandynawów, Amerykanów i mieszkańców zachodniej Europy podróże wakacyjne, w tym także nurkowe na odległe krańce świata nie są niczym nowym od co najmniej dwudziestu lat. Dla mieszkańców europy wschodniej podróże dopiero się zaczynają. W krajach europy wschodniej nurkowanie kilkanaście lat temu, ograniczało się do grupy pasjonatów nurkujących głównie w lokalnych zimnych wodach, a tylko nieliczna część nurkowań odbywała się w cieplejszych wodach – zwykle uwarunkowania ekonomiczne ograniczały większość nurków do co najdalej – Chorwacji , Egiptu i innych nieodległych i niedrogich wypraw. Dziś sytuacja na rynku wygląda zupełnie inaczej – więcej certyfikowanych nurków ogranicza swoje nurkowania wyłącznie do ciepłych wód niż nurkuje w lokalnych wodach. Egipt staje się zatłoczony, trochę nudny dla tych którzy nurkowali już tam wielokrotnie i zdecydowanie niemodny z racji powszechnej dostępności, niekoniecznie lubianej kultury arabskiej a przede wszystkim tłoku nad i pod wodą. Nurkowie poszukują coraz dalszych, odległych wypraw nurkowych dostarczających doskonałych nurkowań, i doskonałego serwisu – najchętniej w ojczystym języku i rodzimym poczuciu humoru.