Piotr Paulo jest Polakiem na stałe mieszkającym w Tajlandii na wyspie Phuket, gdzie przeprowadził się w 2006 roku. Założył tu razem z Małgosią, pierwsze i póki co, jedyne Polskie Centrum Nurkowe w Tajlandii


Odkąd pierwszy raz wszedł pod wodę, wiedział, że nurkowanie stanie się pasją jego życia. Pomimo, że początki były trudne, wraz z intensywnymi szkoleniami, coraz bardziej marzył, aby tak zmienić swoje życie, żeby móc wyłącznie nurkować. W myśl zasady "znajdź pracę, którą kochasz, a dodasz 5 dni do każdego tygodnia" Piotrek postanowi wyjechać z Polski gdzieś, gdzie będzie już zawsze ciepło, pod wodą rafa koralowa, rekiny, manty i skaliste pejzaże - gdzieś gdzie da się pracować i nurkować jednocześnie.


Piotr, od dziecka związany z sportami wodnymi, został przewodnikiem kajakarstwa i instruktorem żeglarstwa na studiach. W 2005 roku zdał egzamin instruktorski PADI IE w Polsce. Zakochany w nurkowaniu (z wzajemnością) szybko zdobywał doświadczenie, praktycznie od certyfikacji pracując jako pełnoetatowy instruktor. Przed przyjazdem na Phuket, Piotr był już doświadczonym instuktorem, szkolonym w Polsce przez najlepszych - Macieja Curzydło i Witka Śmiłowskiego a potem w Tajlandii przez Benta Posejpala. Odkąd stał się instruktorem PADI, wyszkolił wielu nurków na wszystkich poziomach edukacji. Doświadczenie zdobywał pracując i współpracując z centrami nurkowymi w Polsce, Sharm el Sheik, na Koh Samui, Sipadanie, Filipinach, Bali i na Phuket, a ostatecznie prowadząc z Małgosią własne centrum Asiandivers i jednoczesnie współpracując z CDC Sea Fun Divers jako Staff Instruktor, a obecnie Course Director.

W 2009 roku został zakwalifikowany na kurs Course Directorów w Kota Kinabalu (Borneo) i po pomyślnym zdaniu egzaminów zdobył, jako czwarty Polak, ten prestiżowy tytuł, uprawniający go do prowadzenia szkoleń na poziomie instruktorskim. Piotr prowadzi szkolenia po polsku i rosyjsku.

Lubi stawiać sobie i innym wymierne cele do realizacji. Głównym celem zawodowym Piotra na najbliższe 10 lat jest popularyzacja azjatyckiego rynku nurkowego wśród Polaków i pomoc rodakom przy powstawaniu polskiego zaplecza profesjonalistów nurkowych w Azji Południowo Wschodniej. (Wykorzystajcie tą informację i oczekujcie od Piotra pomocy)

Przed rozpoczęciem kariery nurkowej pracował jako project manager w sektorze teleinformatycznym i zarządzania jakością. Posiada bogate doświadczenie jako szkoleniowiec i trener nie tylko w nurkowaniu. W 2004 roku uzyskał tytuł MBA w oddziale Oxfordzkiej Szkoły Biznesu. Jest ojcem czworga chłopców, dorosłych Łukasza i Michała, oraz Julka i Adasia urodzonych w Tajlandii.

Piotr uwielbia podróżować i odkrywać miejsca położone na końcu świata, chętnie w górach lub w dżungli, mało turystyczne, trudno dostepne i najchętniej prymitywne. Lubi włóczyć się sam z plecakiem po niekończącej się Azji, albo organizować i prowadzić komercyjne wyprawy nurkowe w Azji. Wszelkie wyjazdy muszą się jednak łączyć z nurkowaniem, gdyż ono pozostaje wciąż największą pasją jego życia.