Jeśli chciałbyś zostać instruktorem MSDT, musisz być instruktorem PADI, który uczy co najmniej 5 specjalizacji. Ten zestaw kwalifikacji pozwala Ci uczyć i certyfikować na stopień Master Scuba Diver. 


Prowadzony przez Piotra kurs przygotowawczy do MSDT jest wyjątkowo cenny i wymagający. Nie będziesz miał lekko zdając sobie sprawę jakie konsekwencje ma Twoje postępowanie na bezpieczeństwo kursantów. Piotr wcieli się w rolę "kursanta z problemami" i odegra różne scenki z życia wzięte, abyś mógł zetknąć się z realnie występującymi poważnymi problemami kursantów, które mogą stanowić zagrożenie zarówno dla kursantów jak i instruktora. Na życzenie chętnie damy Ci kontakt do absolwentów tego programu aby mogli opowiedzieć Wam swoje wrażenia z kursu, oraz co wynieśli po spotkaniu z "Kursantem Piotrem"


Aby aplikować na stopień Master Scuba Diver Trainer powinieneś:

  1. Być instruktorem PADI OWSI o odnowionym statusie członkowskim;
  2. Być instruktorem 5 lub więcej specjalizacji PADI; (Specjalizacje Doskonała Pływalność oraz Project AWARE nie wliczają się do 5 wymaganych)
  3. Certyfikować co najmniej 25 nurków (od Scuba Diver wzwyż).

Aby otrzymać tytuł MSDT, należy złożyć stosowną aplikację do lokalnego biura PADI, dołączyć fotografie i opłatę. Po zaakceptowaniu, PADI przyśle Ci dyplom i certyfikat MSDT.